شنبه , سپتامبر 23 2023
خانه / اخبار ( News ) / افسانه سه برادر !

افسانه سه برادر !

 افسانه سه برادر !

ایتا

ادغام پیام‌رسان

بله

ایتا

آی گپ

عیسی زارع‌پور در این مورد، در جمع خبرنگاران گفت:

«فاز آزمایشی این اتصال پایان سال گذشته انجام شد و ان‌شاءالله با ارائه نسخه‌های جدیدی که ایتا، بله و آی‌گپ ارائه می‌کنند،

این پیام‌رسان‌ها می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و کاربرانشان بین یک‌دیگر پیام ردوبدل کنند.»

این پروژه درواقع نوعی امکان برای کاربران ایرانی‌ است

تا اگر کسی در یکی از پیام‌رسان‌های ایرانی حضور دارد، بتواند از طریق این اتصال با کاربران سایر پیام‌رسان‌ها ارتباط داشته باشد.

نکته :

جالب اینجاست که مدیر پیشین آی‌گپ راه‌اندازی این طرح را «ساده‌لوحانه و هزینه‌بر» اعلام کرد و با این طرح مخالف بود؛ .

به‌نظر می‌رسد با تغییر سیاست‌ها و مدیران در این مجموعه، سیاست آی‌گپ نیز تغییر یافته است.

نکته :

مهم دیگر عدم شرکت پیام‌رسان گپ در این طرح است؛

پیام‌رسانی که مدیرعامل آن برای اولین‌بار اجرای چنین اتصالی را پیشنهاد داد و به‌نظر می‌رسد در مسائل فنی این پروژه نیز شرکت دارد.

اجرای این طرح در شرایطی انجام می‌شود که فیلترینگ کاری کرده است تا دسترسی به اپلیکیشن‌های محبوب خارجی در ایران با محدودیت مواجه شود و براساس گزارش‌ها، دست‌کم پنجاه درصد پیام‌رسان‌های محبوب برای کاربران ایرانی غیرقابل دسترس هستند.

یکی از دلایلی که برای اجرای این طرح از سوی مسئولان عنوان می‌شود، این است که تعدد پیام‌رسان‌های ایرانی، کاربران را پراکنده و انتخاب را برای آن‌ها سخت می‌کند .

با ایجاد نوعی درگاه واحد که برای ارتباط با کاربران سایر اپلیکیشن‌ها نیاز به نصب پیام‌رسان دیگری نباشد، مشکل تعدد حل خواهد شدو افراد از پیام‌رسان‌های ایرانی به‌راحتی استفاده می‌کنند.

دلیل دیگر اجرای طرح اتصال پیام‌رسان‌های ایرانی در راستای ایجاد یک بازار هدف بزرگ‌تر برای کسب‌وکارهایی است که از سکوهای ایرانی استفاده می‌کنند

تا با این کار سکوهای ایرانی بتوانند با پلتفرم‌های بزرگ خارجی رقابت داشته باشند.

ازآن‌سو، یکی از پرسش‌هایی که برای کاربران در اجرای این طرح پیش می‌آید،

این است که آیا اطلاعاتی که آن‌ها به خواست خود در اختیار یک پیام‌رسان قرار داده‌اند، در اختیار دیگر پیام‌رسان‌ها نیز قرار می‌گیرد یا خیر.

 

هنوز درباره این موارد شفاف‌سازی نشده است و انتظار می‌رود تا از نظر حقوقی و حفظ حریم شخصی کاربران، این موضوع شفاف‌سازی شود.

ناگفته نماند برخی از مدیران پیام‌رسان‌های بومی نیز معتقدند که اجرای این طرح در بازاری که بازیگران آن هنوز درحال رشد هستند، می‌تواند به رشد بعضی از این پیام‌رسان‌ها آسیب بزند و نه‌تنها فضای رقابتی به‌وجود نیاورد، بلکه رشد و نوآوری را از بین ببرد.

 

 

 

 

TITREROOZ.IR

 

LINKEDLN.COM  /  VIRGOOL.IO  /  TITREROOZIR.BLOGSKY.COM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *