شنبه , سپتامبر 23 2023
خانه / بازی ( Game ) / اخبار ( News ) / همه چیز درباره ماینکرافت 1.20

همه چیز درباره ماینکرافت 1.20

همه چیز درباره ماینکرافت 1.20

برای اولین بار نسخه‌ای از ماینکرفت معرفی شد بدون اینکه اسم آن هنوز انتخاب شده باشد!

پس باید منتظر معرفی رسمی اپدیت ماینکرافت 1.20 طی ماه های اینده باشیم.

 

خب بریم سراغ مواردی که در بازی جدید اضافه شدن:

تابلوهای آویز یا Hanging Signs
تابلوهای آویز یا Hanging Signs

نوع جدیدی از تابلو ها قرار به بازی بیاد. این تابلوها که Hanging signs یا تابلو های اویز نام دارند میتوانند به سه شکل در محیط قرار بگیرند:

 

 

 

 

یکی دیگر از این ویژگی های جالب این تابلو ها این است که آن ها را می توان به یکدیگر وصل کنید بدین ترتیب ستونی از تابلو های رنگی در کنار هم دارید:

 

طی سال های اخیر ماینکراف تلاش کرده تا با اضافه کردن چوب های مختلف به بازی رنگ و روح جدیدی به بازی بده. خب در آپدیت 1.20 شاهد همچین چیزی هستیم البته خبری از درخت جدیدی نیست بلکه شما میتوانید از بامبوها برای ساخت چوب استفاده کنید و درنتیجه کلی بلاک دیگر می توانید درست کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از بامبو مدت ها پیش برای ساخت Scafolding (نوعی بلاک مخصوص ساخت و ساز) و البته تغذیه پاندا ها استفاده می کردند و مصرف دیگری نداشت.

حال در ماینکرفت ۱.۲۰ کاربران می‌توانند با استفاده از بامبوها ساخت و ساز کنند. نوعی بلاک جدید با اسم «موزاییکِ بامبو» نیز در بازی وجود دارد که برای اولین بار شاهد حضورش هستیم. این بلاک تنها با استفاده از بامبو ساخته می‌شود و قرار نیست نسخه‌های دیگرش را با چوب‌های متفاوت ببینیم. اما این همه داستان نیست حالا با استفاده از بامبو می توانید یک نوع جدیدی از قایق ها را بسازید:

رَفت (Raft) با استفاده از چوب بامبو ساخته می شود و میتواند بازیکنان را روی آب جابجا کند. رفت هیچ تفاوتی با قایق ندارد و حتی میتوانید صندوقتان را روی ان قرار دهید.

 

 

 

یکی از فانتزی‌های شخصی خودم در دنیای ماینکرفت این بود که چرا نمی‌توانیم کتاب‌ها را داخل کتابخانه بگذاریم و آن‌ها را برداریم؟ خب این فانتزی در آپدیت ۱.۲۰ ماینکرفت تبدیل به واقعیت می‌شود. نوع جدیدی از کتابخانه‌ها قرار است به ماینکرفت اضافه شوند که می‌توانید در هر کدام ۶ کتاب را قرار دهید. این کتاب‌ها می‌توانند کتاب‌های انچنت شده یا کتاب‌هایی باشند که خودتان داخلشان چیزی نوشته‌اید.

نکته جالب درخصوص این کتابخانه‌ها این است که برداشتن و گذاشتن کتاب داخلشان سیگنال رد استون تولید می‌کند! بدین ترتیب شما می‌توانید درهای مخفی جدیدی داخل ماینکرفت بسازید که فقط با برداشتن کتابی خاص از یک کتابخانه مشخص باز می‌شوند:

به راز و رمزهایی فکر کنید که می‌توانند پشت هر کتابخانه‌ای پنهان شوند!
به راز و رمزهایی فکر کنید که می‌توانند پشت هر کتابخانه‌ای پنهان شوند!

 

کنار یک ماب جدید که از طریق رای‌گیری وارد ماینکرفت می‌شود همیشه شاهد اضافه شدن ماب دیگری هم هستیم. برای مثال سال گذشته غورباقه‌ها وارد بازی شدند و البته کرم‌های شب‌تاب هم قربانی یک تصمیم‌گیری احمقانه شدند! اما امسال چه مابی وارد ماینکرفت می‌شود؟

شتر ها قرار است حیوان جدیدی باشد که در آپدیت 1.20 میبینیم. این حیوانات اهلی از کاکتوس‌ها تغذیه می‌کنند و می‌توانید سوارشان شوید. شترها قد بلندی دارند و بسیاری از ماب‌ها مانند زامبی‌ها وقتی سوارشان هستید دستشان به شما نمی‌رسد!

وقتی سوار شتر باشید خیالتان از بابت زامبی‌هاو هاسک‌ها راحت است!
وقتی سوار شتر باشید خیالتان از بابت زامبی‌هاو هاسک‌ها راحت است!

برای سال ها اگر میخواستید 2 نفره سفر کنید و در دنیای ماینکرافت گشت و گذار کنید هیچ وسیله نقلیه ای برایتان مجود نداشت غیر از قایق. حال با اضافه شدن شتر می‌توانید ۲ نفری در دنیای ماینکرفت بچرخید. ممکن است یک نفر شروع به تیراندازی کند و یک نفر کنترل شتر را به دست داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌های شترها این است که می‌توانند Dash کنند. Dash نوعی جا خالی دادن با یک پرش سریع است که می‌تواند در لحظاتی مانند افتادن در یک سوراخ بزرگ جان و شما و شترتان را نجات دهد.

در نهایت به رای‌گیری ماینکرفت رسیدیم. همانطور که انتظار می‌رفت Sniffer قرار است همراه با ماینکرفت ۱.۲۰ وارد دنیای بازی شود. نکته جالب درخصوص رای‌گیری امسال این بود که Sniffer تقریبا نیمی از رای‌ها را به خود اختصاص داده بود و Tuff Golem نیز کمترین رای را آورده بود.

 

همه چیز درباره ماینکرافت 1.20

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *