پنج‌شنبه , نوامبر 30 2023
خانه / دسته‌بندی نشده / 10 سریال برتر خون آشامی تاریخ

10 سریال برتر خون آشامی تاریخ

10 سریال برتر خون آشامی تاریخ

10 سریال برتر خون آشامی تاریخ
10 سریال برتر خون آشامی تاریخ

۱۰. (۲۰۱۱) American Horror Story

(۲۰۱۱) American Horror Story
(۲۰۱۱) American Horror Story

مجموعه داستان ترسناک آمریکایی توسط رایان مورفی و براد فالچاک خلق شده. هر فصل از این سریال داستانی مجزا دارد که در پایان همان فصل داستان پایان می‌یابد اما اکثر بازیگران اصلی سریال، در تمام فصل‌ها با نقش‌های متفاوت حضور دارند. تاکنون ده فصل از این سریال آمده.

۹. (۱۹۹۶ – ۱۹۹۲) Forever Knight

(۱۹۹۶ – ۱۹۹۲) Forever Knight
(۱۹۹۶ – ۱۹۹۲) Forever Knight

این سریال کانادایی درباره نیک نایت یک خون آشام ۸۰۰ ساله است که به عنوان کارآگاه پلیس در تورنتی امروزی کار می‌کند. او از کشتن دیگران رنج می برد و به دنبال راهی است که به انسان تبدیل شود.

۸. (۲۰۱۴ – ۲۰۰۸) True Blood

(۲۰۱۴ – ۲۰۰۸) True Blood
(۲۰۱۴ – ۲۰۰۸) True Blood

اولین سریالی که در آن خون آشام میمرید. شخصیت اصلی داستان سوکی استک‌هاوس (با بازی آنا پاکوین) نام دارد، پیش‌خدمتی با قدرت تله‌پاتی که دلباخته خون‌آشامی به نام بیل کامپتون (استیون مویر) می‌شود. فصل اول این سریال برنده چندین جایزه از قبیل جایزه گلدن گلوب و جایزه امی شد، اما پس از آنکه آلن بال، خالق سریال آن را ترک کرد، این مجموعه دچار شکست شد و نتوانست موفقیت‌های فصل اول را تکرار کند.

۷. (۲۰۱۷ – ۲۰۰۹) The Vampire Diaries

(۲۰۱۷ – ۲۰۰۹) The Vampire Diaries
(۲۰۱۷ – ۲۰۰۹) The Vampire Diaries

بدون شک اکثر فیلم‌بازها حتی اگر از طرفداران سریال‌های ومپایری نباشند نام «خاطرات خون‌آشام» را شنیده‌اند. داستان دو برادر خون‌آشام به نام‌های استفن (پل وسلی) و دیمن (ایان سامرهلدر) را دنبال می‌کند که دارای زندگی جاودانه هستند.

۶. (۲۰۲۲) Interview with the Vampire

(۲۰۲۲) Interview with the Vampire
(۲۰۲۲) Interview with the Vampire

این سریال گوتیک ترسناک بر اساس رمانی به همین نام اثر آن رایس (سال ۱۹۷۶) ساخته شده که البته نسخه سینمایی آن نیز در سال ۱۹۹۴ منتشر شد. سریال «مصاحبه با خون‌آشام» از سال ۲۰۲۲ پخش خود را از شبکه AMC آغاز کرده و در آن داستان حماسی عشق و خون بین لویی دو پونت دو لاک (جیکوب اندرسون)، لستات د لاین‌کورت (سام رید) و کلاودیا (بیلی بیس) و خطرات جاودانگی، توسط روزنامه‌نگار دانیل مولی (اریک بوگوسیان) روایت می‌شود.

۵. (۲۰۰۴ – ۱۹۹۹) Angel

(۲۰۰۴ – ۱۹۹۹) Angel
(۲۰۰۴ – ۱۹۹۹) Angel

در طول ۵ فصل این سریال رویه‌های مختلفی را پیش گرفت اما در مرکز آن شاهد یک درام کارآگاهی با حضور یک یا دو خون‌آشام بودیم.

۴. (۲۰۲۱ – ۲۰۱۷) Castlevania

(۲۰۲۱ – ۲۰۱۷) Castlevania
(۲۰۲۱ – ۲۰۱۷) Castlevania

کسلوانیا انیمه شناخته‌شده‌ای است که با الهام از بازی کسلوانیا ۳: نفرین دراکولا به کارگردانی سم و آدام دیتس از پاورهاوس انیمیشن ساخته شده است. داستان در فصل ۱ و ۲ با شیب کندی پیش‌ می‌رود اما داستان تاریک آن در فصل ۳ و ۴ بسیار قوی‌تر می‌شود و سبک هنری گوتیک شگفت‌انگیز آن را به رخ تماشاگران می‌شود.

۳. (۲۰۱۹) What We Do in the Shadows

(۲۰۱۹) What We Do in the Shadows
(۲۰۱۹) What We Do in the Shadows

جامین کلمنت و تایکا وایتیتی در سال ۲۰۱۴ عنوان ماکیومنتری (مستندنما) What We Do in the Shadows را ساخته بودند که درباره گروهی مستندساز است که به دنبال تهیه فیلمی از خون‌آشام‌ها هستند که در ولینگتون زندگی می‌کنند. حال داستان این سریال نیز بر اساس همین فیلم به کارگردانی جامین کلمنت ساخته شده و داستان آن بین ۴ هم اتاقی خون‌آشام در شهر نیویورک اتفاق می‌افتد. ناتاسیا دیمتریو، مت بری، کیوان نواک، هاروی گیلن، کریستین شال از جمله بازیگران این مجموعه هستند.

۲. (۱۹۷۱ – ۱۹۹۶) Dark Shadows

(۱۹۷۱ – ۱۹۹۶) Dark Shadows
(۱۹۷۱ – ۱۹۹۶) Dark Shadows

مقایسه این سریال گوتیک دهه ۶۰ با عناوین امروزی و استانداردهای مدرن آن غیرممکن است. داستان این مجموعه تلویزیونی زندگی، عاشق شدن، دادگاهی شدن و دشواری‌های زندگی خانواده ثروتمند «کالینز» را نشان می‌دهد که در منطقه کالینزپورت از ایالت مین زندگی می‌کردند، منطقه‌ای که در آن رویدادهای فراطبیعی رخ می‌داد.

۱. (۲۰۰۳ – ۱۹۹۷) Buffy the Vampire Slayer

(۲۰۰۳ – ۱۹۹۷) Buffy the Vampire Slayer
(۲۰۰۳ – ۱۹۹۷) Buffy the Vampire Slayer

در نهایت می‌رسیم به آخرین عنوان این لیست که به نوعی یکی از معروف‌ترین مجموعه‌های ومپایری نیز محسوب می‌شود Buffy the Vampire Slayer توسط جاس ویدون ساخته شده و همانطور که از نامش پیداست داستان بافی سامرز، آخرین زن جوان خون‌آشام‌کش را به تصویر می‌کشد.بافی نیز هم‌چون «کشنده‌ها»ی پیشین از افرادی به نام «دیدبان» یاری می‌گیرد که او را راهنمایی می‌کنند و آموزش می‌دهند اما بافی برخلاف پیشینیان خود دوستان وفاداری به نام «گروه ممتاز» را هم به دور خود جمع می‌کند.

 

 

 

TITREROOZ.IR

 

LINKEDLN.COM  /  VIRGOOL.IO  /  TITREROOZ.BLOG.IR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *